Сергій Проневич

У Боромлі Сумської області окупанти вбили марафонця з “Книги рекордів України” Сергія Проневича.

Сергій поставив рекорд у 2019 році. Він у повній військовій амуніції пробіг марафонську дистанцію за 4 години 36 хвилин.

Про його героїзм під час війни стало відомо від земляків. Саме вони розповіли, як хлопець самотужки знищив вісім одиниць ворожої техніки і як зрештою, самопожертвував життям заради Батьківщини.

Ворог зайшов не територію Боромлянської громади кількома сотнями одиниць техніки. Хоча в селі з початком війни і був організований загін тероборони, Сергій вирішив діяти, як одинак-партизан, бо, як він вважав, так він буде значно кориснішим. Як для бігуна-марафонця, йому не було складним вночі пробігти десяток-два кілометрів, розвідати обстановку навколо Боромлі і сусідніх сіл, на ранок повернутися додому і доповісти про місце знаходження ворога. Коли ж після таких «пробіжок» в Боромлі почали дізнаватися, що то під Жигайлівкою, то біля Новгородського вночі горіли то танк, то БТР, близькі та друзі Сергія почали здогадуватися, що той сам почав діяти.

Удень Сергій виготовляв «коктейлі молотова» – саморобну запалювальну зброю, а вночі клав кілька пляшок в рюкзак і біг для розвідки ворожої техніки. «Коктейлі» виявилися ефективним засобом знищення техніки окупанта – за два тижні у ворога згоріло вісім одиниць. За одинаком-месником почали «полювати» росіяни, на всіх постах вночі з тепловізорів вже пильно слідкували навколо за будь-якими переміщеннями.
Скоріш за все приладами нічного бачення російські окупанти таки вислідили хлопця.

Спіймали його біля телевізійної вежі, що за кілька кілометрів від Боромлі. Спочатку Сергія Проневича катували, потім – розстріляли. Там і знайшли його тіло після визволення Боромлі – через тиждень після зникнення.